6343 Miske, Fő utca 18.

A fa/facsoport története

Miske Község központjában a Római Katolikus Templom melletti zöldterületen található községünk emblematikus vadgesztenye fája. A fa életkora körülbelül 125 év, ültetése az 1896-os millenium évében történt, annak alkalmából. A vadgesztenyefa növényegészségügyi szempontból egészségesnek tekinthető. Májusban történő virágzása a környezetéből kiemeli, csodálatos látványt mutat a templom mellett és a szomszédos parkban. Több községbeli rendezvénynek helyt adott az elmúlt évtizedekben. Tavasztól, őszig árnyékában tartja a Római Egyházközség ünnepi fogadásait, esküvő helyszínéül is több alkalommal szolgált. Terméseit rendszeresen összegyűjtik a szomszédos általános iskola és a községi óvoda gyermekei, amelyekből foglalkozások keretében különböző figurákat építenek. A községben található központi elhelyezkedése miatt kedvelt pihenőhely a Templom téri parkot látogatók számára.

Képek a fáról/facsoportról
A fa/facsoport adatai
Fa/facsoport elhelyezkedése: 
6343 Miske, Templom tér
Faj: 
Vadgesztenye
Kora: 
125 év
Magassága: 
18-20 m
Törzskerület: 
2.5 m